Ostary.pl

o tym i o tamtym

Odśnieżanie dachu
Porady

Co zawiera przegląd kominiarski?

[ad=1]

Kominiarze są nie tylko zwiastunem szczęścia, ale również ciężko pracującymi rzemieślnikami, z którym regularnie się spotykamy. Niezależnie od tego czy mieszkamy w bloku, czy domu jednorodzinnym kominiarze odwiedzają nas regularnie dokonując przeglądu wszystkich instalacji.

Co zawiera przegląd kominiarski

Co tak naprawdę robi kominiarz? Oprócz utrwalonego w społecznej świadomości czyszczenia komina, kominiarz odpowiedzialny jest również za całą gamę innych usług wchodzących w skład przeglądu kominiarskiego, który różni się od siebie w zależności od tego gdzie mieszkamy i w jakie instalacje wyposażone jest nasze domostwo. Na tym etapie możemy dokonywać różnych podziałów w zależności od wielu domu, w którym mieszkamy, czy zastosowanych w nich technologii, jednak lepiej będzie napisać o konkretach i rzeczach, które łączą wszystkie przeglądy kominiarskie. Po pierwsze przegląd kominiarski wykonywany jest regularnie.

Niezależnie od tego czy mieszkamy w domu, kamienicy, czy bloku kominiarz odwiedzi nas przypuszczalnie raz do roku w celu sprawdzenia wszystkich instalacji takich jak wentylacja, czy instalacja gazowa. Dodatkowo jeżeli używamy kominka opalanego drewnem, lub kuchni kaflowej kominiarz będzie musiał sprawdzić ich szczelność, wylot i sam komin. To nie wszystko. Kominiarze muszą pojawić się u nas w domu, po każdym remoncie wyżej wymienionych instalacji, montażu pieca, czy ogrzewania, aby sprawdzić prawidłowe działanie instalacji i potwierdzić poprawność jego montażu odpowiednim pokwitowaniem. Pamiętajmy, że kominiarze wykonują również odśnieżanie dachów.