Ostary.pl

o tym i o tamtym

W jakim klubie grał Robert Lewandowski
Sport

W jakim klubie gra Lewandowski ?

W jakim klubie gra Lewandowski? Zastanawiasz się gdzie gra obecnie ulubieniec Polaków Robert Lewandowski? Robert w swojej karierze grał już  w kilku mniejszych i większych klubach. W swoim dorobku ma występy w niższych polskich ligach i w ekstraklasie.

W jakim klubie gra Lewandowski ?Robert Lewandowski By Roger Gorączniak (Polska – Węgry) [CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons

W jakim klubie obecnie gra Lewandowski?

Największe sukcesy Robert odnosi jednak na boiskach Bundessligi. R. Lewandowski grał z powodzeniem w klubie Borussi Dortmund skąd przeniósł się do Bayernu Monachium, którego barw klubowych broni do dziś.

[ad code=1 float=left]

Robert w swojej dotychczasowej karierze grając w lidze polskiej trafił do siatki rywali ponad 30-krotnie (wliczając jedynie występy w ekstraklasie za czasów gry w Lechu Poznań). Tu gdzie gra obecnie – w Bayernie zdobył już grubo ponad pięćdziesiąt bramek w meczach ligowych. Obecna gra Lewandowskiego, sprawia że interesowały się nim takie kluby jak chociażby wielki, galaktyczny Real Madryt. Pogłoski transferowe nie zostały jednak potwierdzone a LR9 przedłużył kontrakt z Bayernem.

W reprezentacji naszego kraju Robert jest prawdziwą gwiazdą. Jest kapitanem, który prowadzi drużynę do sukcesów, a za jego wysoką formą idzie forma całego zespołu, czego potwierdzeniem był chociażby wspaniały występ drużyny na Euro 2016.

 

Gdzie zagra Robert w przyszłości?

Patrząc w przyszłość, możemy zastanawiać się gdzie zagra Robert za kilka lat. Biorąc pod uwagę to w jakim klubie gra Lewandowski, a Bayern to bez wątpienia wielki klub, a więc celem transferowym Polaka powinny być jedynie zespoły ze ścisłej europejskiej czołówki.

[ad code=1 align=center]

Takie firmy jak wspomniany wyżej Real Madryt, Fc Barcelona, może będący na topie Juventus czy Chelsea Londyn. Jedno jednak jest pewne, nie ważne gdzie gra Lewandowski obecnie, nie ważne gdzie zagra w przyszłości –  w historii zarówno Polskiej, jak i Europejskiej piłki nożnej już dzisiaj zapisał się wielkimi literami. Robert jest, był i będzie świetnym piłkarzem przed którym do zdobycia jeszcze wiele cennych trofeów, nagród i wyróżnień. Miejmy też nadzieję, że poprowadzi do zwycięstwa w wielkiej imprezie naszą reprezentację. W końcu jak gra Robert – tak gra cała nasza drużyna.

Robert gra aktualnie w klubie Bayern Monachium, poprzednio występował w Borussi Dortmund, Lechu Poznań, Zniczu Pruszków i Legii Warszawa. Swoją karierę rozpoczynał w Delcie i Varsovii.