Ostary.pl

o tym i o tamtym

Radca prawny
Firma Różne

Pomysły na biznes dla małej firmy

[ad=1]

Kto z nas nie marzy o posiadaniu własnej firmy? Rozpoczęcie działalności gospodarczej jest stosunkowo proste, o ile tylko posiadamy konkretny plan, a przede wszystkim właściwe pomysły na biznes. Planując firmę, do głowy przychodzi zapewne cała masa przeróżnych, a czasem lekko zwariowanych pomysłów. Co wybrać? Skąd w ogóle wziąć pomysły na biznes?

W poniższym artykule przedstawimy kilka ciekawych propozycji. To nasze luźne pomysły na firmę i niekoniecznie sprawdzą się w waszych realiach. Pomysły te, wymagają przeprowadzenia dogłębnych badań, szczegółowych kalkulacji oraz analiz. Dopiero wtedy z tak opracowanym pomysłem na biznes można próbować swoich sił jako lokalny przedsiębiorca. Nie podejmujcie jednak decyzji zbyt pochopnie. Pomysł musi być dopracowany w najdrobniejszych szczegółach. Tylko wtedy będzie skuteczny.

Pomysł na biznes: Produkcja bram garażowych

Bramy garażowe, to ostatnio bardzo modny temat. Na bramy jest spore zapotrzebowanie, gdyż coraz więcej osób postawia przenieść się z miasta na jego obrzeża. Do wybory mamy dwa segmenty ryku: bramy do domów oraz bramy przemysłowe stosowane w przemyśle. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby produkować zarówno jedne jak i drugie bramy. Nie tylko bramy garażowe, ale w ogóle budowa domów może okazać się genialnym pomysłem. Minusem tego typu przedsięwzięć jest spory koszt wejścia. Kilkadziesiąt tysięcy na samo zatowarowanie lub budowę linii montażowej to spory wydatek. Zagrożeniem będzie też konieczność uzyskania certyfikatów i spora konkurencja. Nawet w małych miejscowościach skład budowlany znaleźć można jeden przy drugim.

Pomysły na biznes - obrazek przedstawia osobę piszącą notatkę.
Wszystkie pomysły na biznes są dobre. Kwestia odpowiedniego ich wdrożenia. fot: StartupStockPhotos Pixabay.com CC0

Pomysł na biznes: Projektowanie stron internetowych

Projektowanie stron internetowych cechuje jedna istotna sprawa. Stopa wejścia na rynek jest stosunkowo niewielka. W zasadzie można powiedzieć, że aby wejść w ten biznes potrzebujemy zaledwie dwóch rzeczy. Rzeczy, które w wielu przypadkach już posiadamy.

  • czas
  • komputer

Czas, bo dzięki jego dostępności możemy nabyć umiejętności potrzebne do projektowania wyjątkowych stron internetowych oczywiście wykorzystując do tego celu komputer.  Nie potrzebujemy nawet inwestować w drogie oprogramowanie, bo już od samego początku możemy korzystać z darmowych aplikacji, które pobierzemy z internetu na zasadach licencji Open Source. Strony internetowe potrafią kosztować nawet kilka tysięcy złotych, jeśli więc będziemy dobrzy w ich tworzeniu – nie będziemy musieli konkurować ceną, a nawet największe agencje nie będą dla nas straszne. Z zagrożeń należy wymienić mocno nasycony rynek. W zasadzie w każdym mieście mamy dziesiątki firm projektujących strony www.

Pomysł na biznes: Pozycjonowanie stron

[ad=1]

Jeśli tworzenie stron, to również ich pozycjonowanie. Podobnie jak wcześniej i tu potrzebujemy na start jedynie komputera. Tym razem nie potrzebne nam są również specjalistyczne aplikacje po za tymi do monitorowania pozycji witryny w wyszukiwarce. Pozycjonowanie stron, to jednak zadanie bardzo trudne i czasochłonne. Trudniej też znaleźć na nie klienta, gdyż nie wszyscy mają świadomość jak wiele można zyskać dzięki rzetelnej promocji w sieci. Na pozycjonowaniu stron www można sporo zarobić, jednak należy brać pod uwagę również spore koszty. Budowa zaplecz SEO, zakup artykułów i linków pozycjonujących, a przede wszystkim ciągłe doszkalanie się. To już całkiem dużo. Każdemu z klientów trzeba poświęcić wystarczającą ilość swojego czasu tak, aby wzrosty jego pozycji były stabilne i możliwie szybkie. Należy też pamiętać, że przesadzając z naszymi działaniami narażamy się na niepotrzebne kary od Google.

Pomysł na biznes: Gabinet Stomatologiczny

Gabinet stomatologiczny, to świetny pomysł na biznes. Jedyny minus przedsięwzięcia jest w zasadzie taki, że planowanie trzeba rozpocząć już na etapie szkoły średniej. Dentystą nie zostaje się przecież tak po prostu i wymaga to kilku lat intensywnej nauki i praktyki. Dobry stomatolog potrafi jednak zarobić sporo pieniędzy, które po odjęciu również nie małych kosztów potrafią zapewnić przyzwoitą egzystencję.

Kolejne pomysły na biznes będziemy dodawać do artykułu cyklicznie.

 

1 KOMENTARZ

Komentarze są wyłączone.