Ostary.pl

o tym i o tamtym

Odśnieżanie dachu
Porady

Odśnieżanie dachów

[ad=1]

Odśnieżanie dachu to bardzo ważna kwestia jeśli chodzi o bezpieczeństwo nasze i naszej najbliższej rodziny. Nieodśnieżony dach stanowi poważne zagrożenie dla domowników, czy pracowników którzy przebywają pod zadaszeniem. Dlaczego?

Metr sześcienny śniegu, szczególnie tego mokrego potrafi ważyć niekiedy nawet kilkadziesiąt kilogramów. Dach o powierzchni kilkuset metrów kwadratowych może zatem w jednej chwili zmagać się z potężnym obciążeniem nawet kilkuset ton na metr. Taki balast, to ogromne wyzwanie nawet dla najlepszych pokryć dachowych.

Reklama: Dachy, kominy, elewacje – skład budowlany Rbud – Budowa domów Lublin

Odśnieżanie dachu
Kominiarze, są bardzo szanowani w naszym kraju. fot. pixabay.com CC0

Pamiętajmy zatem, aby nasz dach był zawsze dobrze odśnieżony. Zbliża się zima i musimy mieć to na uwadze. Nieostrożność może nas nawet kosztować życie. Jeśli sami nie możemy uporać się z odśnieżeniem – możemy skorzystać z usług profesjonalnych firm zajmujących się usuwaniem nadmiaru śniegu.

Kominiarz zajmie się Twoim dachem

Usługi odśnieżania, świadczą też niekiedy kominiarze. Takie oferty można znaleźć np. tutaj . Odśnieżanie dachu nie jest drogą inwestycją, a na pewno pomoże nam zadbać o bezpieczeństwo. A to w końcu jest najważniejsze – nie warto więc oszczędzać w tej kwestii i jeśli zima okaże się sroga – pamiętajmy, aby usunąć nadmiar śniegu z dachu.

5 KOMENTARZY

  1. Ważne, aby odśnieżać nie tylko dach, ale również skuwać wiszące sople lodu. Te potrafią być szczególnie niebezpieczne. Taki spadający spoel potrafi człowieka zmieść z nóg, a co dopiero jeśli trafi w głowę.

  2. No mi się kiedyś zażyło że dach zaczął trzaskać bo był zbyt obciążony śniegiem. Na szczęscie nie doszło do uszkodzeń

Komentarze są wyłączone.