Ostary.pl

o tym i o tamtym

Radca prawny Lublin
Prawo

Co jest lepsze dla prawnika praca na własny rachunek, czy w firmie?

Wielu studentów prawa, będących na ostatnim etapie swojej edukacji często zastanawia się co jest korzystniejsze dla prawnika. Praca na własny rachunek, czy w firmie? Co daje większe możliwości zarobku i gdzie w szybszym tempie uda nam się uzyskać status specjalisty.

Już na wstępnie musimy sobie otwarcie przyznać, że zarówno pierwsze, jak i drugie rozwiązanie ma zarówno swoje plusy jak i minusy. Nie można udzielić jasne odpowiedzi, że praca w uznanej na rynku kancelarii prawnej jest lepsza od pracy na własny rachunek.

Radca prawny Lublin
Radca Prawny podczas pracy fot: StartupStockPhotos Pixabay.com CC0

Pracować dla kogoś czy dla siebie?

W takim razie jak zdecydować czy chcemy pracować dla kogoś, czy dla siebie? Nie warto się oszukiwać, jeżeli nie mamy w rodzinie doświadczonych prawników, od których od lat możemy czerpać doświadczenie to po zakończeniu studiów zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zatrudnienie się w renomowanej kancelarii.

Taki krok pozwoli nam o wiele szybciej w poznaniu prawników, sędziów i prokuratorów, a dodatkowo w zdobyciu ich zaufania. W końcu startujemy z pozycji, że pracujemy dla dobrze wszystkim znanej kancelarii X, a nie jesteśmy anonimowym prawnikiem zaraz po studiach, którego nikt nie zna. Dodatkowo nie musimy się martwić o zlecenia i pieniądze, bo te gwarantuje nam renomowany pracodawca, który przydziela nam zadania, którymi mamy się zająć.

Radca Prawny Lublin

Praca radcy prawnego na własnej działalności:

  • trudniejsze początki
  • budowanie zaufania w społeczeństwie
  • sam decydujesz ile pracujesz i ile zarabiasz

Początki w pracy na własny rachunek, nie są niestety tak kolorowe. Jesteśmy nowi w branży i krok po kroku musimy zdobywać zaufanie i systematycznie poznawać ludzi z branży. Oczywiście w zależności od terenu, na którym działamy możemy mieć na początku problemy z pozyskiwaniem nowych zleceń.

radca prawny lublin - wygodny fotel
Warto chodzić do psychologa, aby poradzić sobie z problemami. fot. pixabay.com CC0

Nie ma się, jednak co poddawać bez wątpienia ogromnym plusem będzie dla nas możliwość decydowania samemu o sobie. Pracujemy tyle ile uważamy za słuszne i w podobnym systemie zarabiamy. Zaangażowanie i nadgodziny mogą nam w dłużej perspektywie przynieść zdecydowanie wyższe zarobki, niż te, na które moglibyśmy liczyć w kancelarii.

Praca w kancelarii adwokackiej radcy prawnego:

  • możliwość szybszego poznania środowiska
  • szybszy awans w branży
  • ograniczone zarobki, pracujesz dla kogoś

W takim razie, czy istnieje złoty środek dla początkującego prawnika? Oczywiście, jest nim połączenie pracy w kancelarii z pracą na własnej działalności. Najpierw zaczynamy pracować w uznanej na rynku kancelarii doświadczonego adwokata, a następnie po zdobyciu kontaktów i niezbędnego doświadczenia otwieramy własną działalność.

autor: jw

więcej na https://radcawasiluk.pl/kancelaria-2