Ostary.pl

o tym i o tamtym

stomatolog Łęczna fot.pixabay.com
Różne

Leczenie kanałowe zębów

[ad=1]

Leczenie kanałowe zębów na myśl o nim wielu pacjentów zalewają poty. Strach przed samą nazwą jest tak duży, że choć niewielu z nas wie na czym leczenie kanałowe polega już po usłyszeniu takiej diagnozy nie chce o nim więcej słyszeć.

Nie takie leczenie kanałowe zębów straszne…

Jak go malują, a wszystko dlatego, że z reguły odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Stomatolog najpierw znieczula dane miejsce, a dopiero później zabiera się za oczyszczanie kanału zęba i usunięciu miazgi zębowej. Dopiero po dokładnym usunięciu, stomatolog zastępuje ją odpowiednim preparatem, mającym za zadanie wypełnić przestrzeń, w której pierwotnie znajdowała się miazga. Wszystko to może się odbyć podczas jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Oczywiście problem pojawia się, kiedy z jakichś powodów pacjent nie może zostać znieczulony i leczenie kanałowe odbywa się bez znieczulenia.

Stomatolog Łęczna – gabinet stomatologiczny

stomatolog Łęczna fot.pixabay.com
Do leczenia kanałowego wykorzystuje się specjalistyczny sprzęt. fot. pixabay.com CC0

Wtedy mniej odporni pacjenci mają poważne problemy z wytrzymaniem całego zabiegu i dochodzi do tego, że obywa się on podczas dwóch wizyt. Jednak z własnego doświadczenia wiem, że lepiej przetrwać wszystko za jednym razem niż rozkładać sobie leczenie kanałowe na dwie wizyty u stomatologa. Dzięki takiemu podejściu po przespaniu nocy możemy już nie odczuwać dyskomfortu, a dwa dni po zabiegu całkiem o nim zapomnieć, w przypadku rozkładania na kilka wizyt wszystko się przeciąga i cały czas odczuwamy bolący ząb.