Ostary.pl

o tym i o tamtym

Jesienna depresja - psycholog
Porady Psycholog

Jesienna depresja

[ad=1]

Za oknem coraz chłodniej, coraz dłuższe wieczory i krótsze dni. Jesienna aura daje się we znaki wielu osobom. Nie wszyscy lubią taki stan rzeczy. Nie wszyscy również potrafią poradzić sobie z jesiennym przesileniem.
Wiatr, deszcz i chłód wprawiają nas w pochmurny nastrój, który niekorzystnie wpływa na nasze dobre samopoczucie. Czujemy się wyczerpani i przygnębieni. Zwykłe, z pozoru błahe sprawy potrafią rozdrażnić nas do czerwoności. Jak sobie z tym wszystkim radzić?

Fotel psychologa. Gabinet psychologiczny Lublin
Warto chodzić do psychologa, aby poradzić sobie z problemami. fot. pixabay.com CC0

Dobrym sposobem może być odwrócenie uwagi od jesieni. Ubierzmy się w wesołe ciuchy, słuchajmy wesołej i energicznej muzyki, jedzmy owoce i ważywa. W końcu, spotkajmy się ze znajomymi. Siedzenie w domowym zaciszu, w pojedynkę, pośród czterech ścian naszego domu na pewno nie wspomoże walki z przygnębieniem i jesienną depresą. Nic tak nie postawi nas na nogi jak uśmiechnięte twarze znajomych nam osób, przyjaciół, czy rodziny. To ludzie są naszą siłą napędową i lekatstwem na jesienną depresję.

Psycholog lekarstwem na chwilowe problemy

A co jeśli nie mamy się do kogo zwrócić lub najzwyczajniej w świecie nie mamy ochoty na kontakty z bliskimi? Dobrym sposobem na poradzenie sobie z chwilowymi przeciwnościami może okazać się wizyta u psychologa. Psycholog wysłucha nas i nakieruje na właściwą ścieżkę, dzięki czemu czasem w mgnieniu oka staniemy na nogi. Nabierzemy dodatkowej energii i wróci nasza chęć do pełni życia.

Psycholog Lublin – Lubelski Ośrodek Psychodynamiczny

Kilka sesji psychoterapii krótkoterminowej z doświadczonym psychoterapeutą, może się więc okazać dla nas zbawienne. Koszt jednej wizyty u psychologa w Lublinie, to ok. 100 zł za 50 minutową sesję. Takich wizyt należy odbyć oczywiście kilka, gdyż najczęściej podczas pierwszych z nich stawiana jest diagnoza i zawiązywany tzw. kontrakt psychologiczny. Dopiero następne spotkania służą właściwej terapii.

Jesienna depresja - psycholog

Psychoterapia stała się w ostatnim czasie bardzo popularna. Chodzą na nią młodzi i starzy. Zwykli ludzie i gwiazdy z pierwszych stron gazet. Kiedyś, psychoterapia kojarzyła się z czymś niekoniecznie dobrym. Dziś, dzięki zdobyciu popularności i powszechnej dostępności potrafi być lekiem na nasze problemy. Jeśli więc nie potrafimy sami poradzić sobie z jesienną depresją – wizyta u psychologa na pewno będzie dla nas wybawieniem.

http://psycholog-aleksandrowicz.pl – Gabinet psychoterapii Edyty Aleksandrowicz w Lublinie

http://psychodynamika.net – Lubelski Ośrodek Psychodynamiczny

http://artur-jarmula.pl – Gabinet psychoterapii Artura Jarmuły w Lublinie