Ostary.pl

o tym i o tamtym

Porady

Jakie utwory wybrać na wesele?

Przygotowania do wesele idą pełną parą. Wybraliście już zespół muzyczny, teraz przyszedł czas na repertuar. Jakie utwory wybrać na wesele, aby zapewnić gościom i sobie świetną zabawę? Postawić na klasykę, a może na nowości, które dopiero co leciały w radio?
Przed dokonaniem wyboru warto się zastanowić, kto będzie bawił się na naszym weselu. Będzie dziadek, babcia, osoby starsze dla których fajnym rozwiązaniem będą piosenki z powojennych repertuarów. Będą nasi rodzice i ich rówieśnicy, którzy najlepiej będą czuć się przy rytmach z lat 70-tych i 80-tych. Będziemy również my, mający swoje ulubione piosenki z młodzieńczych lat, ale skupiający się głównie na nowszych brzmieniach. Właśnie dlatego wybierając utwory na wesele warto zdecydować się na miks i połączyć piosenki, które podobają się młodej parze, z popularnymi utworami granymi na weselach.

Zespół weselny
fot.pixabay.com CC0

Dobrym rozwiązaniem z całą pewnością będzie skonsultowanie repertuaru z najbliższą rodziną i z zespołem weselnym, który będzie nam przygrywał. Osoby profesjonalnie zajmujące się graniem na weselach same najlepiej wiedzą jakie kawałki sprawdzają się na tego typu imprezach. Ponadto zespół weselny musi dostosować repertuar nie tylko do gustu i wieku gości, ale również do etapu przyjęcia weselnego. Zdecydowanie innej muzyki słucha się na początku i w pierwszych godzinach wesela, a innych po oczepinach i kiedy przyjęcie zmierza ku końcowi.