Ostary.pl

o tym i o tamtym

Jak znaleźć dobrego adwokata?
Różne

Jak znaleźć dobrego adwokata?

Życie pisze różne scenariusze i czasem zdarza się tak, że musimy skorzystać z porady prawnika. Zlecić mu napisanie pisma, czy poprowadzenie naszej sprawy. Dlatego warto wiedzieć jak znaleźć dobrego adwokata?

Poszukiwania adwokata powinniśmy rozpocząć wśród rodzinny i najbliższych znajomych. Jeśli w tym gronie nie ma prawnika, to w dalszej kolejności powinniśmy rozmawiać z osobami, które w przeszłości korzystały już z usług adwokatów i będą mogły nam kogoś polecić. A co jeśli nie mamy w swoim najbliższym gronie i takich osób? Wtedy musimy zdać się na internet, gdzie znajduje się mnóstwo stron internetowych kancelarii prawnych, na których znajdziemy wszystkie potrzebne nam informację rozpoczynając od ukończonej przez danego prawnika uczelni, a skończywszy na jego doświadczeniu. Niestety w tym miejscu, pojawia się jedno „ale”.

Jak znaleźć dobrego adwokata?
Jak znaleźć dobrego adwokata? fot. pixabay.com CC0

Na firmowych stronach adwokatów nie ma z reguły opinii ich klientów, którzy mogą ocenić wiedzę, zaangażowanie, czy doświadczenie danego prawnika. Jeżeli szukamy opinii na temat wybranego przez Nas adwokata będziemy musieli zdać się na fora internetowe i strony działające na zasadzie porównania. Tam bardzo często internauci mają możliwość napisania kilku zdań komentarza i dokonania oceny pracy danego prawnika. Na tej podstawie możemy umówić się na spotkanie. Adwokat porozmawia z nami o naszym problemie i dopiero na miejscu po bezpośrednim kontakcie podjąć decyzję o podjęciu dalszej współpracy.