Ostary.pl

o tym i o tamtym

Ile waży słoń ? Ile ważą słonie
Różne

Ile waży słoń?

[ad=1]

Wiele osób zadaje sobie pytanie ile waży słoń ? No właśnie, jak to jest ze słoniami. Ile ważą słonie i jak kształtuje się ich waga na przestrzeni życia? Słonie, to ogromne i bez wątpienia piękne zwierzęta. Wystarczy jedno spojrzenie na ich gabaryty, aby zdać sobie sprawę iż mamy do czynienia z bardzo ciężkim osobnikiem. Zwierzęta te, każdego dnia uwielbiają zażywać kąpieli – gromadzą się więc przeważnie pośród zbiorników wodnych. Przejdźmy jednak do sedna sprawy.

Ile waży słoń?

W zależności od płci dorosły słoń może osiągnąć wagę od około 5 do 7,5 tony. To zaskakujący i niesamowity wynik, biorąc pod uwagę że słonie są wyłącznie roślinożercami. Młode słonie po urodzeniu ważą w granicach 100kg. Uwagę, przykuwają również gracją z jaką potrafią poruszać się przemierzając afrykańskie stepy.

Co jedzą słonie?

A co jedzą słonie? Jak wspomnieliśmy – słonie są roślinożercami. Żywią się głównie liśćmi i trawami, które znajdują się nieopodal zbiorników wodnych przy których zwierzęta zażywają uwielbianych przez siebie kąpieli.

Ile trwa ciąża słonia?

Ciąża słonia trwa 22 miesiące. Po tym czasie słonica doczekuje się jednego potomka, które chowa przez kolejne miesiące.

[ad=1]

Ile żyją słonie?

Dorosłe słonie żyją średnio około 60 lat. Jest to całkiem przyzwoity wynik jak na dziko żyjące zwierzęta. Osobniki trzymane np. w Zoo potrafią przeżyć jeszcze kilka lat więcej.

Ile litrów wody wypija słoń?

Słoń wypija dziennie około 70-90 litrów wody, co stanowi imponującą ilość. Biorąc jednak pod uwagę jego gabaryty, liczba ta robi już ciut mniejsze wrażenie. Oczywiste jest, że duży organizm potrzebuję nawodnić się w większym stopniu.

Ile waży słoń. Ile ważą słonie.Ile waży słoń? Co jje i co pije? fot. pixabay.com | pgeyr | CC0

1 KOMENTARZ

Komentarze są wyłączone.