Ostary.pl

o tym i o tamtym

Gry w abonamencie Origin Access
Gry

Gry w abonamencie – Origin Access

Gry w abonamencie, to stosunkowo świeży pomysł, który od jakiegoś czasu zdobywa popularność na zachodzie. Nasz rodzimy rynek był pod tym względem zaniedbany. Do dzisiaj, kiedy to i w naszym kraju został uruchomiony Origin Access, czyli abonamentowy dostęp do kilkunastu głośnych tytułów ze stajni EA.

[ad=1]

Origin Access, to usługa która w zamian za stałą miesięczną opłatę daje nam dostęp do pewnej ustalonej przez wydawcę ilości gier w które możemy pobrać na dysk i grać z wykorzystaniem platformy Origin praktycznie bez żadnych ograniczeń. Electronic Arts, udostępnia w tym celu pokaźną listę tytułów startowych. Na dziś dzień jest to 15 wysokiej klasy tytułów takich jak: (pełna lista na końcu artykułu) Battlefield 4, Battlefield Hardline, Dragon Age Inkwizycja, czy Fifa 2015. Jak widać są to obowiązkowe tytuły dla większości szanujących się graczy komputerowych.

Gry w abonamencie Origin AccessPad ułatwi granie w gry z Origin Access np. Fifa 2016 – fot. pixabay.com | bartholomay

EA, swoje gry w abonamencie udostępnia za można powiedzieć symboliczną kwotę 14,99 zł miesięcznie. Tak, dobrze przeczytaliście… 14,99 zł za dostęp do tak grywalnych i znaczących w branży gier tytułów. Prawda, że to niewiele? Część z nas więcej wydaje dziennie na papierosy. Wspomniana kwota, pomnożona przez 12 miesięcy daje nam zawrotną wartość 179,88 zł, a więc tyle ile przeciętnie przychodzi nam płacić za premierowe wydanie jakiegoś z większych hitów. W Origin Access, za tą cenę dostajemy dużo więcej. Fakt, oferowane gry nie są już pierwszej świeżości. Można przyczepić się np. że dostajemy Fifę 2015 zamiast Fify 2016, która od długiego czasu zagrzewa miejsca na naszych twardych dyskach. Można…

Dla kogo Origin Access?

Nie wszyscy jednak potrzebują nowości. Znaczna część graczy (w tym ja) chociażby z braku czasu na granie – ogrywa co dopiero tytuły wydane 2-3 lata temu. Taka oferta jest jakby skrojona dla mnie na miarę z prostej przyczyny. Poza kilkoma wyjątkami (seria Football Manager i Fallout) – nie zdarzyło mi się nigdy kupić gry w dniu lub po prostu w krótkim czasie po premierze.  Swoją kolekcję poszerzam głównie dzięki przeróżnym Bundlom i wyprzedażom w kilkunastu zagranicznych serwisach. Origin Access daje mi za niewielkie pieniądze dostęp do wielu świetnych tytułów, za które najzwyczajniej w świecie szkoda mi płacić biorąc pod uwagę fakt, że być może gra nie do końca mi się spodoba i rzucę ją w kąt. Wtedy będę żałował wydanych 100-200 zł. W przypadku abonamentu – mogę ogrywać Sim City, a w innej chwili już w zasadzie za darmo ustrzelić kilka fragów w Battlefield 4. Co więcej na Origin Access – biblioteka udostępnionych w ten sposób gier ma być ciągle poszerzana również o gry innych wydawców!

[ad=1]

Z drugiej strony na pewno znajdą się – gracze, dla których wymienione gry są tymi z kategorii MUST HAVE. Na pewno ukończyli je więc już w kilkadziesiąt godzin po premierze. Nie będą więc zainteresowani zakupem abonamentu w takiej formie, no bo po co dublować coś co już i tak kupili. Patrząc jednak w przyszłość, jeśli oferta dostępnych w “The Vault” tytułów będzie się poszerzać – może być to i dla nich łakomy kąsek. Być może za jakiś czas całkowicie zniknął z dystrybucji gry które kupujemy w obecnej formie.

Abonament na gry w Origin Access ma jedną ważną zaletę. Mianowicie opłatę możemy przestać wnosić w dowolnej chwili rezygnując z subskrypcji, a gry nie znikną z naszego konta. Oznacza to tyle, że kiedy po kilkumiesięcznej przerwie znowu zapragniemy zagrać w pełną grę ze stajni EA – po prostu odnawiamy abonament i kontynuujemy rozgrywkę. Naprawdę świetne rozwiązanie szczególnie na zimowe wieczory. W lecie zawsze znajdzie się coś do roboty, więc z czasem na granie bywa różnie.

Tanie granie

Abonament Origin Access możemy opłacić wyłącznie za pomocą karty kredytowej lub konta PayPal.  W zasadzie można powiedzieć jedno. Jak dla mnie, to świetna oferta – tanie gry za jedyne 14,99zł miesięcznie.  Czekam teraz na ruch ze strony Steam i Uplay.  Tym czasem wracam na Origin.com i polecam ich świetną ofertę.

Poniżej znajduje się lista dostępnych na dziś tytułów gier w abonamencie:

[ad=1]
 • Battlefield 3
 • Battlefield 4
 • Battlefield Hardline
 • Sim City
 • Fifa 2015
 • Fifa 2016
 • Plant vs Zombies
 • Need for Speed Rivals
 • Dead Space 3
 • Dead Space 2
 • Dead Space
 • Dragon Age
 • Dragon Age 2
 • Dragon Age Inkwizycja
 • Sims 3
 • This War of Mine

Gry również w wersjach PL. Do pełni szczęścia brakuje mi jeszcze serii Mass Effect, ale za pewne prędzej czy później i ona tak jak Fifa 16 pojawi się w abonamencie Origin o którym więcej przeczytacie tutaj – na stronie Origin.com.
setSeparator(“
“); // ustawienie separatora linków
$seomatik->setTarget(true); // dodanie do każdego linku parametru target=”_blank”
$seomatik->setClass(“klasa”); // dodanie do każdego linku klasy CSS, w tym przypadku “klasa”

echo $seomatik->show(); // wyświetlenie linków systemowych
?>