Ostary.pl

o tym i o tamtym

Kominiarz Lublin
Różne

Jak często wzywać kominiarza?

Wprowadziłeś się do nowo wybudowanego domu kominiarz potwierdził sprawność i poprawne działanie wszystkich instalacji, wszystko działa bez zarzutu. Kilka miesięcy później zadajesz sobie pytanie, po co mam ponownie dzwonić po kominiarza, który dopiero co wszystko kontrolował? Odpowiedź jest prosta. Tego wymaga prawo i zdrowy rozsądek.

Obowiązujące w naszym kraju wymaga od nas regularnego kontrolowanie systemów odpowiadających za ogrzewanie domu, kuchenek i urządzeń działających na gaz, kanałów wentylacyjnych przewodów kominiowych i samych kominów. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo nasze i naszej rodziny. Właśnie dlatego konieczna raz do roku jest wizyta kominiarza, posiadającego niezbędne uprawnienia i mogącego wystawić nam potwierdzenie wykonanej kontroli i usługi.

Kominiarz Lublin

Kominiarz pacynka. Fot. pixabay.com CC0

Teoretycznie sami możemy sprawdzić drożność komina, czy szczelność instalacji, jednak niezbędne jest wezwanie kominiarza. Wszystko dlatego, że w przypadku nieszczęśliwego wypadku, który dotknie nasz dom będziemy potrzebowali pisemnego potwierdzenia odbytej wizyty kominiarza. W przypadku braku takiego zaświadczenia, lub innego dowodu potwierdzającego dokonanie przeglądu przez kominiarza firma ubezpieczeniowa nie wypłaci nam odszkodowania. W tym miejscu warto również wspomnieć o stronie moralnej. Czy chęć zaoszczędzenia 200 złotych w skali roku na wizycie kominiarza jest dla nas bardziej istotna od bezpieczeństwa i zdrowia naszych najbliższych? Czy nie lepiej wydać te pieniądze i mieć pewność, że komin nie zapali się od nadmiaru sadzy, albo ulatniający się gaz nie uszkodzi naszego domu?