Ostary.pl

o tym i o tamtym

Dj czy zespół weselny
Porady

DJ, czy zespół weselny?

Wiele par planujących przyjęcie weselne dużo czasu poświęca na podjęcie decyzji, czy lepszy rozwiązaniem w kwestii oprawy muzycznej będzie DJ, czy zespół weselny? Kto będzie wstanie zagwarantować gościom fajniejszą zabawę do białego rana? Na co się zdecydować?

Przygotowując wesele warto pamiętać, że DJ i zespół weselny świadczą dwie różne usługi, w dwóch różnych cenach. DJ to zazwyczaj jedna osoba, która skupia się tylko i wyłącznie na puszczaniu wcześniej ustalonych utworów, czy motywów muzycznych i w większości przypadków jest jej to jedyne zadanie. Zespół weselny ma zdecydowanie bardziej rozbudowane zadania, których realizacja rozpoczyna się kilka godzin przed weselem. Wynajęty zespół przygrywa już podczas błogosławieństwa w domu panny młodej, a następnie towarzyszy młodej parze w drodze do kościoła i na przyjęcie weselne. Tam według wcześniejszych ustaleń członkowie zespołu mają za zadanie pomóc gościom weselnym w dobrej zabawie. Wyznaczona osoba, często nazywana wodzirejem, stara się rozruszać gości, a po północy prowadzi przygotowane z myślą o młodej parze oczepiny.

Jeżeli przyszli Państwo młodzi nie przywiązują dużej wagi do tradycji i aktywnej zabawy na weselu, a najważniejsza dla nich jest muzyka, to zdecydowanie lepszym i tańszym rozwiązaniem będzie wynajęcie DJ-a. Wynajęcie zespołu na wesele wiążę się ze zdecydowanie większymi kosztami, ale jest swoistą gwarancją dobrej zabawy i gości bawiących się do białego rana.