Ostary.pl

o tym i o tamtym

radca prawny lublin - wygodny fotel
Psycholog Zdrowie

Czy warto iść do psychologa?

[ad=1]

Mówią, nie radzisz sobie z problemami? Idź do specjalisty. Psycholog jest dobry na wszystko. Parę wizyt i wszystko powinno wrócić do normy. Jak to wygląda w praktyce? Czy psycholog potrafi rozwiązać każdy problem?

Dobry psycholog już po kilku pierwszych sesjach terapeutycznych będzie potrafił prawidłowo rozpoznać problem z którym do niego przychodzimy. Psychoterapeuta postawi skuteczeną diagnozę i poprawadzi terapię tak, aby osiągnąć możliwie jak najlepsze efekty.

Potrzebujesz psychologa z Lublina? Zapraszam na http://psycholog-aleksandrowicz.pl

Fotel psychologa. Gabinet psychologiczny Lublin
Warto chodzić do psychologa, aby poradzić sobie z problemami. fot. pixabay.com CC0

Kiedy iść do psychologa?

Kiedy iść do psychologa? Jak do każdego lekarza – specjalistę lepiej odwiedzić wcześniej niż później. Wczesna wizyta u psychologa i dobrze dobrane leczenie okażą się za pewne dużo bardziej skuteczne aniżeli odkładanie odwiedzin gabinetu na ostatnią chwilę. Może być już wtedy za późno na szybką pomoc psychologiczną. Warto więc skorzystać z wizyt w prywatnych gabinetach psychoterapii już po pierwszych objawach. Często, do specjalisty nie decydujemy się wybrać jednak sami, a dopiero za namową najbliższych znajomych. Czasem też dopiero skieruje nas do terapeuty inny lekarz, do którego wybierzemy się z całkiem innych powodów. Niestety, w życiu często bywa tak, że wiele chorób ma bowiem podłoże psychologiczne i nie znajdziemy na nie skutecznego lekarstwa. Antybiotyk tu niestety nie pomoże.

[ad=1]

Ile kosztuje wizyta u psychologa?

Ceny wizyt u psychologów są zróżnicowane, jednak z reguły utrzymują się w pewnych widełkach. Ile kosztuje wizyta u psychologa? Najczęściej kosztuje ona od 90 do 200zł za piędziesięcio minutową lub godzinną sesję terapeutyczną. Dosyć popularną stawką jest okrągła kwota 100 zł za wizytę.

W zależności od złożoności procesu terapii w konkretnym przypadku – liczba wizyt wygląda różnie. Najczęściej do skutecznej pomocy liczyć należy od 8 do 10 wizyt. Należy też pamiętać, że pierwsze sesje konsultacyjne służą do wzajemnego poznania się, zbudowania nici zaufania i zawiązania tzw. kontraktu, dzięki któremu proces leczenia przebiega wg ustalonych na początku zasad.

Psycholog Lublin – skuteczna pomoc psychologiczna

Chodzenie do psychologa stało się w ostatnim czasie modne. Nie należy jednak zapominać, że duża część społeczeństwa nie jest w stanie poradzić sobie sama ze swoimi problemami i potrzebuje doraźnego wsparcia terapeuty.

Polecamy:

http://psychodynamika.net – Lubelski Ośrodek Psychodynamiczny