Ostary.pl

o tym i o tamtym

Stomatologia

Osprzęt gabinetu stomatologicznego

[ad=1]

Wydaje się, że pytanie w co powinien być wyposażony gabinet stomatologiczny jest oczywiste. W każdym gabinecie mamy fotel, unit, lampy i całe mnóstwo innych rzeczy związanych z leczeniem zębów. Jednak nie wszyscy zdajemy sobie sprawę, że czekając na wizytę w gabinecie musimy mieć zapewnione odpowiednie warunki.
Po wejściu Polski w struktury Unii Europejskiej Bruksela rozpoczęła cykl zmian i modernizacji, które w założeniu miały usprawnić pracę służby zdrowia, począwszy od małych placówek, a skończywszy na tych dużych.

http://ifinanse24.com.pl – szukasz finansowania swojego biznesu?

Gabinet stomatologiczny ma być wyposażony w…

W takim razie co ma się znajdować w terenie każdej placówki? Po pierwsze poczekalnia, przystosowana do kilku, czy w zależności od ruchu kilkunastu oczekujących, tak aby każda osoba, która w danej chwili teoretycznie może przebywać w gabinecie miała zapewnione miejsce siedzące. Po drugie rozwinięty węzeł sanitarny ze zlewem mydłem i toaletą. Mile widziane z punktu widzenia pacjenta są również prasa, albo coś innego do poczytania. Zmiany zaszły również w obrębie samych gabinetów.

Zmiana sposobów dezynfekcji, odpowiednie przechowywanie i wyrzucanie odpadów to tylko, niektóre z nich. Dodatkowo każdy gabinet stomatologiczny powinien zostać wyposażony w kasę fiskalną, tak aby każdy pacjent po wizycie u stomatologa dostał do ręki paragon za wykonaną usługę. Zdaniem urzędników ma to pomóc w kontrolowaniu zarobków uzyskiwanych przez stomatologów.

Stomatolog

Stomatolog Łęczna – strona gabinetu stomatologicznego z Łęcznej