Ostary.pl

o tym i o tamtym

Budowa domu na wsi
Firma Różne

Budowa domu na wsi – plusy i minusy

Czy budowa domu na wsi, to dobry pomysł? Dokonując bardzo szybkiej analizy za i przeciw stwierdzamy jednogłośnie co następuje. Oczywiście, że tak! Budowa domu na wsi ma wiele plusów. W zasadzie poza jednym minusem ma same plusy.

[ad=1]

Budowa domu na wsi, najpierw minus.

Skoro tylko jeden minus, zacznijmy więc może od niego. Budując dom na wsi musimy liczyć się niestety z faktem, że wszędzie mamy daleko. Jeśli nasza działka nie leży w bliskim sąsiedztwie wiejskiego sklepiku, to nawet po cukier będziemy zmuszeni pojechać samochodem. Czasem będzie to nawet kilkanaście kilometrów. Pal licho, jeśli jest lat i mamy słoneczną pogodę, kiedy podjedziemy rowerem lub przejdziemy pieszo. Wszystko z dodatkową korzyścią dla zdrowia, aczkolwiek np. taki dentysta też po przeprowadzce będzie daleko. Gorzej bywa zimową porą. Tu niestety samochód będzie nieoceniony.

Jeżeli odległość do miasta w którym pracujemy jest większa na pewno przyda się auto na gaz, który jest blisko połowę tańszym paliwem od ropy czy benzyny. Montaż autogazu oferuje wiele firm – warto jednak wcześniej zapoznać się z tematem i skorzystać z realnie najlepszej rynkowej propozycji. Często bowiem jakość nie idzie w parze z ceną, a ta bywa kusząca. Z naszej perspektywy odległość jest więc jedynym minusem, który zaważyłby na naszej decyzji.

Budowa domu na wsi, plusy

Dom, to nie blok. Domek poza miastem, zielony ogródek z basenem i garaż do którego wejścia strzeże nowoczesna brama garażowa. Cały dom zbudowany z najlepszych materiałów budowlanych. Elewacje lśnią z każdej strony jakby były dopiero położone.

[ad=2]
Budowa domu na wsi.
Budowa domu na wsi (fot. Desertrose7 (CC0)