o tym i o tamtym

Czy budowa domu na wsi, to dobry pomysł? Dokonując bardzo szybkiej analizy za i przeciw stwierdzamy jednogłośnie co następuje. Oczywiście, że tak! Budowa domu na wsi ma wiele plusów. W zasadzie poza jednym minusem ma same plusy.

Budowa domu na wsi, najpierw minus.

Skoro tylko jeden minus, zacznijmy więc może od niego. Budując dom na wsi musimy liczyć się niestety z faktem, że wszędzie mamy daleko. Jeśli nasza działka nie leży w bliskim sąsiedztwie wiejskiego sklepiku, to nawet po cukier będziemy zmuszeni pojechać samochodem. Czasem będzie to nawet kilkanaście kilometrów. Pal licho, jeśli jest lat i mamy słoneczną pogodę, kiedy podjedziemy rowerem lub przejdziemy pieszo. Wszystko z dodatkową korzyścią dla zdrowia, aczkolwiek np. taki dentysta też po przeprowadzce będzie daleko. Gorzej bywa zimową porą. Tu niestety samochód będzie nieoceniony.

Jeżeli odległość do miasta w którym pracujemy jest większa na pewno przyda się auto na gaz, który jest blisko połowę tańszym paliwem od ropy czy benzyny. Montaż autogazu oferuje wiele firm – warto jednak wcześniej zapoznać się z tematem i skorzystać z realnie najlepszej rynkowej propozycji. Często bowiem jakość nie idzie w parze z ceną, a ta bywa kusząca. Z naszej perspektywy odległość jest więc jedynym minusem, który zaważyłby na naszej decyzji.

Budowa domu na wsi, plusy

Dom, to nie blok. Domek poza miastem, zielony ogródek z basenem i garaż do którego wejścia strzeże nowoczesna brama garażowa. Cały dom zbudowany z najlepszych materiałów budowlanych. Elewacje lśnią z każdej strony jakby były dopiero położone.

Budowa domu na wsi.

Budowa domu na wsi (fot. Desertrose7 (CC0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *